This website uses cookies to improve service. By using this site, you agree to this use. More about Privacy policy. I UNDERSTOOD!

Pandit Ritwik Sanyal - Indijos klasika

Location and Time

19
April
2019

VU Teatro salė
Universiteto g. 3, Vilnius
Ends on: 2019-04-19 21:00

  19:00
10.80 €

“Nežinau, kaip toli yra kelio pabaiga, bet viskas ką žinau, tai toli į mano ausis atskriejanti muzika.“ Sufijų poetas Chafizas.

"Sferų muzika panaši į uosto švyturį, kuris matomas iš jūros ir kuris sako žmogui, kad jis jau artėja prie savo tikslo." Hazratas Inajatas Chanas

---

Kviečiame pasinaudoti neeilinė proga ir pamatyti / išgirsti vieno iš garsiausių pasaulyje Dhrupado muzikos meistrų koncertą.

Pandit Ritwik Sanyal (Indija) kartu su perkusijos virtuozu Federico Sanesi (Italija) Lietuvoje svečiuojasi pirmą kartą, ir pristatys mums kažką labai ypatingo iš tradicinės Indijos klasikinės muzikos, autentiško Dhrupad žanro repertuaro!

Dhrupadas - muzika panaši į Grigališkuosius choralus ar J.S. Bach kurybą. Tai laiko ribas peržiangianti šventyklų muzika, kuri yra labai meditatyvi savo struktūroje ir vystyme, taip pat ir labai dinamiška ir žaisminga – pilna improvizacijos ir poetiškos muzikinės kalbos. Dhdurpadas – seniausia tradicinė Indijos klasikinė vokalinė muzika, atkeliavusi iš šventyklų ir skambėjusi rūmuose. Ši muzika yra gili kelionė garsu į asmeninę vidinę erdvę ir taiką, pakylėjanti į aukštesnį sąmoningumo lygmenį.

Indijos klasikinės muzikos sistema yra pasiekusi profesionalumo ir subtilumo aukštumas tiek melodine tiek ritmine prasme ir įkvepia daug vakarietiškos muzikos kompozitorių, jazz ir pasaulio muzikos atlikėju. (Terry Riley, John Coltrane ir t.t.) Indijos klasikinė muzika remiasi rāga – derminių-melodinių modelių sistema. Pažodžiui rāga reiškia spalvą, atspalvį, jausmą, aistrą, taip pat muzikinę improvizaciją ir kompoziciją. Bet kuri iš rāgų – tai viena iš gausybės Indų muzikoje naudojamų dermių ir melodinių modelių. Kiekviena jų turi išskirtinių bruožų: turi savitą skambesį ir tik jai būdingą nuotaiką, jos atlikimas siejamas su tam tikru paros metu ar metų laiku.

 

PAKLAUSYMUI

https://vimeo.com/304396033

https://soundcloud.com/chandanam/sanyal-ji-and-gianni-ricchizzi-w-mohanshyam-sharma-rageshree-live-saraswati-house-2018/s-cYelw

https://soundcloud.com/chandanam/pt-ritwik-sanyal-01-raag-tilak-kamod/s-2OqHN

 

ATLIKĖJAI

Pandit Ritwik Sanyal – vokalas (Indija)

Federico Sanesi - Pakhavaj perkusija (Italija)

Simona Chalikovaitė – tanpura (Lietuva)

Anatolijus Lomonosovas – tanpura (Lietuva)

Justina Kaminskaitė - tanpura (Lietuva)

 

PANDIT RITWIK SANYAL

Panditas Ritwikas Sanyalis (g. 1953) yra žymus Indijos vokalistas iš Varanasio, atliekantis senąją Dhrupado stiliaus muziką. Jis yra vokalistas, kompozitorius ir muzikologas, vokalo profesorius, dėstantis atlikimo meną Varanasio Hindų universitete. Panditas Ritwikas Sanyalis dėl labai artimų ryšių su savo mokytojais: Zia Fariduddin Dagar ir Zia Mohiuddin Dagar, yra įpareigotas tęsti ir skleisti autentišką Dagar šeimos Dhrupado muzikos tradiciją visame pasaulyje. Per pastaruosius 40 metų jis plačiai ir intensyviai kocertavo, prisidėdamas prie Dhrupado žanro atgaivinimo bei populiarinimo Indijoje ir už jos ribų. Yra koncertavęs apie penkiasdešimtyje šalių. Profesoriaus veikla apima žymiausiose koncertinėse scenose vykstančius koncertus ir įvairių muzikinių įstaigų organizuojamus seminarus. Pandito Ritwiko Sanyalio seminarus ir koncertinius pasirodymus yra surengę per 600 įvairių koncertinių įstaigų ir organizacijų.

FEDERICO SANESI

Gimė 1963 m. Pradėjo studijuoti mušamuosius instrumentus nuo vaikystės su meistrais Italo Savoia, Enrico Lucchini ir vėliau su maestro David Searcy Milano muzikos mokykloje "Civica Scuola di Musica". Nuo 1981 jis pradėjo studijuoti indiško perkusinio instrumento - tabla grojimą su meistru Pandit Sankha Chatterjee (Rabindra Bharati University and I.I.M.C in Berlin and Venice). Tuo metu jis buvo vienas iš pirmųjų vakaričių studentų studijavusių tablos grojimą. Federico muzikiniai darbai apima skirtingų kultūrų ir tų kultūrų simbolių integraciją, muzikinį teatrą, šokio pasirodymus, kino filmus, vaizduojamąjį meną ir poeziją. Kartu su viso pasaulio muzikantais jis koncertavo Europoje, Afrikoje, Azijoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje.

Nuo 2001 metų dėsto perkusinį instrumentą - Tabla “A. Pedrollo” koncervatorijoje, Tradizioni Musicali Extraeuropee ad indirizzo Indologico fakultete Vicenzoje (Italija).Taip pat jis dėstė Alesandrijos, Milano, Padujos, Kaljario, Parmos, Brešos taip pat ir daugelio kitų miestų konservatorijose. 2012 metais kartu su Ustad Shujaat Khan gavo "Global Indian Music Awards 2012 (GIMA)" apdovanojimą už geriausią Hindustani klasikinės instrumentinės muzikos albumą - "Dil".

 

 

GONEPLAN organizer

May your events speak for you! Distribute tickets with GONEPLAN for FREE now!

Register here!