Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. cookies). Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su GONEPLAN slapukų politika.Privatumo politika padės aiškiau suprasti. SUPRATAU!

Gian Trio & Rahele Barzegari

Vieta ir laikas

19
Spalis
2018

VU Teatro salė
Universiteto g. 3, Vilnius
Pabaiga: 2018-10-19 21:00

  19:00
Nuo 10.80 €
21
Spalis
2018

Kauno Kultūros Centras
Kęstučio g. 1, Kaunas
Pabaiga: 2018-10-21 20:00

  18:00
Nuo 10.80 €

Atlikėjai:

Ustad Mohammad Zolnouri: taras ir tambūras

Mohammad Rasouli: nėjus 

Hamidreza Ojaghi: dafas

Rahele Barzegari (Raho): vokalas

Persų klasikinė muzika yra vienas seniausių ir iškiliausių Rytų muzikos papročių, savo ištakomis siekiantis dar antikinių civilizacijų laikus. Tarp populiariausių persų instrumentų – taras (penkiastygė ilgakaklė liutnia), setaras (keturstygė liutnia), dafas (didelis siauro rėmo būgnas su metalo grandžių žvangučiais), tanbūras (styginis intrumentas, turintis tris ar daugiau stygų), nėjus (pučiamasis instrumentas, priklausantis fleitų šeimai), kuriuos pristatyti ir jais kuriamas magiškas persų, kurdų, sufijų tradicinės muzikos gijas išausti atvyksta „Gian Trio“ ir Rahele Barzegari (Raha).

 „Gian Trio“ ir Rahele Barzegari susitelkimas – tai švelnus, svaigią, paslaptingą atmosferą kuriantis ir religinėse praktikose naudojamas nėjus, Irano šventėse bei ritualuose svarbią reikšmę turintis dafas,  Artimųjų Rytų muzikoje nepamainomas tambūras ir… dainuojanti solo atlikėja iš Irano.

Solo partijas atliekanti moteris Irane yra retenybė – nuo Irano revoliucijos laikų šalyje solistėms leidžiama pasirodyti tik moterų auditorijai, o vyrams vokalistės gali dainuoti nebent chore. Tokie draudimai įsigaliojo konservatyviems dvasininkams teigiant, jog moterų balsai gali sukelti amoralius jausmus.

Vokalistė Rahele Barzegari (Raha) muzikos studijas pradėjo mokydamasi senovinio tasnifo (viena iš persų muzikos formų, kurią galima laikyti baladžių atitikmeniu), o vėliau radifo (daugybės senovinių persų melodinių figūrų kolekcija, išsaugota perduodant ją žodžiu iš kartos į kartą) iš meistro Mahmoud Karimi kartu su gerbiama atlikėja Parisa. Vėliau su Karim Saleh Azimi mokėsi dainuoti radifą Eghabal Azar ir Abdollah Davami stiliumi, studijavo pas meistrą Hossein Alizadeh. Jos meninė veikla prasidėjo nuo albumo įrašų ir koncertų kartu su „Hamavayan Ensemble“, vėliau sekė pasirodymai solo bei su ansambliu, kūryba Irano filmams, serialams. Raha pasirodymus rengia tiek Irane, tiek užsienyje.

Iš šiaurės Irano kilęs „Gian Trio“ narys Mohammad Rasouli (nėjus) groja vienu sudėtingiausiu pasaulyje pučiamuoju instrumentu nėjumi – persų klasikine fleita. Nėjaus istorija siekia apie 4 500 – 5 000 metų ir tai yra vienas seniausių tebenaudojamų muzikos instrumentų, iš kurio išsivystė šiuolaikinė fleita. Nėjaus subtilybių Mohammad Rasouli nuo 1991 m. mokėsi pas meistrą Mehdi Ebrahimi,  baigė Teherano menų universitetą. Vėliau tradicinį repertuarą studijavo pas persų muzikos žinovus Mohammad Ali Kiyaninejad, Hassan Kassai, Majid Kiyani.

Kitas narys Mohammad Zolnouri (tanbūras, taras, setaras) nuo vaikystės augo mokydamasis groti tanbūru – tradiciniu Irano styginiu instrumentu, kuris jo praktikų yra laikomas šventu. Persų tanbūras yra siejamas su kurdų sufijų ir Vakarų Irano muzika. Pirmieji Mohammad Zolnouri mokytojai buvo meistrai Seyed Jamshid Sotvanui ir Seyed Ayaz Ghazvinehee. 1988 m. Teherano Azado universitete jis baigė persų klasikinės muzikos studijas, kuriose žinių sėmėsi pas Hossein Alizadeh kartu su žinomais atlikėjais Dariushu Pirniakanu ir Masoudu Shoari, keturis metus mokėsi klasikinio vokalo pas Sodeif Rambod. Mohammad Zolnouri yra įkūręs grupę „Keyhan Ensembel“, o iš jo penkių išleistų albumų didelio pasisekimo sulaukė „Seven Heavens“. Šiuo metu dėsto Hossein Alizadeh vardo muzikos institute, mokytojauja, yra parašęs vadovėlį apie tanbūrą.

Hamidreza Ojaghi (dafas, doholas, doira) – žinomas dafo atlikėjas iš Teherano, būdamas dar vaikas savarankiškai pradėjo juo groti, nepaisant to, kad instrumentu išgaunami ir labai sudėtingi,  intensyvūs ritmai, kurie veda į tranzo būseną bei padeda pasiekti ekstatines, aukštas dvasines būsenas. Šešiolikos metų Hamidreza Ojaghi įkūrė grupę „Galavij“, tuo pačiu metu grojo dar su keliais kolektyvais. 2004 metais išvyko studijuoti į Vienos muzikos konservatoriją, o šiuo metu dėsto Muzikos ir scenos menų universitete Vienoje.

GONEPLAN organizatoriui

Tegul Tavo renginiai kalba už Tave! Platink bilietus NEMOKAMAI su GONEPLAN jau dabar!

Registruokis čia!